Aktualności

RAPORT „Cyberbezpieczeństwo – Trendy/Rynek/Rozwiązania”

Zespół Cryptomage stworzył autorskie opracowanie „Cyberbezpieczeństwo – Trendy/Rynek/Rozwiązania”. Znajdą w nim Państwo liczbowe podsumowanie, opis najnowszych trendów w cyberbezpieczeństwie oraz ich potencjał finansowy. W części poświęconej rynkowi przedstawiamy sytuację na światowym i polskim rynku cybersecurity. Na koniec szerzej opisujemy technologie, takie jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, które są coraz częściej wykorzystywane w cyberbezpieczeństwie, a także przedstawiamy rozwiązania i koncepcje, takie jak Triada widoczności SOC, czy Cybersecurity-as-a-Service.

Raport mogą Państwo pobrać pod tym linkiem – https://cryptomage.com/raport/

Rok 2022 był rekordowy pod względem liczby cyberataków, naruszeń danych, oszustw phishingowych, kradzieży danych i kryptowalut. W porównaniu do ubiegłych lat nastąpił również wzrost liczby przypadków haktywizmu, w ramach których organizacje cyberprzestępcze, zarówno prywatne, jak i sponsorowane przez państwa, zakłócały działanie infrastruktury krytycznej, stron internetowych, dostarczanie usług, przeprowadzały ataki DDoS oraz wykradały dane i informacje. Nietrudno wyobrazić sobie, że krajobraz zagrożeń będzie ewoluował w zbliżonym tempie i w 2023 roku zostaną pobite kolejne rekordy w cyberprzestępczości.

  • 4,35 mln USD średni globalny koszt naruszenia danych
  • 83% organizacji doświadczyło więcej niż jednego naruszenia danych
  • 287 dni średnio zajmuje wykrycie i powstrzymanie ataku
  • 60% podniosło ceny swoich usług i produktów, aby zrekompensować straty.
  • 28% – wzrost liczby ataków w porównaniu z III kwartałem 2021

Największe wyzwania, przed którymi stają dziś zespoły ds. cyberbezpieczeństwa, to niewystarczające środki finansowe na zakup odpowiedniego sprzętu, dobór i integracja odpowiednich rozwiązań, które zabezpieczą infrastrukturę sieciową organizacji przed coraz bardziej wyrafinowanymi atakami, zatrudnienie ekspertów, którzy będą w stanie efektywnie wykorzystać istniejące rozwiązania, a także niedobór specjalistów i niedostateczna świadomość tego, jak istotne jest dla organizacji zapewnienie cyberbezpieczeństwa – zarówno wśród kadry zarządzającej, jak i pracowników. Niniejsze opracowanie skupia się na analizie zagrożeń, rynku oraz rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że raport dostarczy Państwu wartościowych informacji na temat zagrożeń cybernetycznych oraz sposobów na zabezpieczenie danych i systemów przed atakami.

X