Aktualności

O Cryptomage i Atende Security Suite w CRN

W najnowszym numerze CRN Polska mogą Państwo przeczytać o usłudze Atende S.A. Security Suite, w której zastosowana została nasza sonda sieciowa klasy Network Detection and Response Cryptomage Cyber Eye.

Atende Security Suite opiera się na Triadzie widoczności SOC – metoda ta polega na wykorzystaniu narzędzi EDR, NDR i SIEM w sposób zapewniający maksymalną skuteczność w wykrywaniu zagrożeń w każdym miejscu infrastruktury IT. W ramach usługi Atende Security Suite w skuteczny sposób połączono narzędzia EDR, NDR oraz SIEM. Dzięki temu zapewniono dynamiczne wykorzystanie sygnatur oraz technik behawioralnych i statystycznych w celu wykrywania złośliwego zachowania, charakterystycznego dla cyberataków.

Wykorzystywana w usłudze Atende Security Suite sonda NDR Cryptomage Cyber Eye bazuje na zaawansowanych mechanizmach sztucznej inteligencji. Urządzenie to zapewnia niskopoziomową, głęboką analizę ruchu sieciowego, stanów i zachowania protokołów sieciowych, a także analizy zachowania poszczególnych urządzeń w sieci, dzięki czemu użytkownik otrzymuje całościowy widok na interakcje pomiędzy nimi. Wykorzystywane do zaawansowanej analizy uczenie maszynowe ułatwia wykrywanie trwających ataków, korelowanie informacji o nich z urządzeniami końcowymi oraz ustalanie priorytetów reagowania. Sonda wyposażona jest też w jedyny w swojej klasie moduł RODO, dzięki któremu zapewnia firmom wsparcie w obszarze ochrony danych osobowych.

Całość mogą Państwo przeczytać tutaj – Atende Security Suite – CRN

X